Festiwal

Warsaw Flow > Festiwal

O FESTIWALU

Warsaw CI Flow to festiwal, który rozwijał się pod wpływem nurtów kształtujących kontakt improwizację przez ostatnie 11 lat. Kolejne 2 edycje festiwalu będą przestrzenią eksploracji kontakt improwizacji, jako zjawiska kulturotwórczego i społecznego. Budując program festiwalu, myślimy holistycznie i adresujemy różnorodne potrzeby, by tworzyć przestrzeń do praktyki KI oraz badanie przenikających się podejść i metod. Postrzegamy kontakt improwizację jako kompleksowe zjawisko, które jako system komunikacji staje się narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji, instrumentem tworzenia i nauki o relacyjności. Staramy się stworzyć przestrzeń nauki, badania i eksperymentu, zarówno w obszarze KI, jak i w szerszym kontekście.

Tak było podczas 11. Edycji:

O FESTIWALU

Warsaw CI Flow to festiwal, który rozwijał się i ewoluował pod wpływem nurtów kształtujących technikę Kontakt Improwizacji przez ostatnie 10 lat. Kolejne 3 edycje festiwalu będą przestrzenią eksploracji techniki kontakt improwizacji, jako zjawiska kulturotwórczego i społecznego. Budując program festiwalu, myślimy holistycznie i adresujemy różnorodne potrzeby, by tworzyć przestrzeń na badanie przenikających się nurtów, technik i praktyki KI. Postrzegamy kontakt improwizacje jako kompleksowe zjawisko, które jako system komunikacji staje się narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji. Staramy się stworzyć przestrzeń nauki, badania i eksperymentu, zarówno w obszarze samej techniki tańca, jak i w szerszym kontekście.

Tak było podczas 10. edycji:

O TEGOROCZNEJ EDYCJI

12. edycja festiwalu jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości i gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji, staramy się stworzyć możliwość tańca niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią. Pragniemy umożliwić ciągłość twórczych poszukiwań i pogłębianie praktyki KI. Wsłuchując się w naszą intuicję, zwiększając samoświadomość i pogłębiając percepcję zmysłową, chcemy wspierać transformację na poziomie jednostki i grupy.

Liczba uczestników_czek festiwalu będzie ograniczona w celu utrzymania bezpieczeństwa i z powodu wprowadzonych regulacji. Zapewnimy możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w przestrzeni praktyki. Wierzymy w poczucie solidarności i odpowiedzialności za siebie nawzajem. Będziemy mieć wybór i szansę tańczyć solo i w duecie, w małych lub większych grupach, na zewnątrz i wewnątrz. Wspólnie zastanowimy się, czego potrzebujemy, by czuć się bezpiecznie i jak w aktualnej sytuacji korzystać z zasobów KI.

Festiwal jest otwarty na wszystkie poziomy doświadczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby festiwal był jak najbardziej dostępny i włączający. Postaramy się odpowiedzieć na każde potrzeby w zakresie dostępności.

O TEGOROCZNEJ EDYCJI

11. Edycja Festiwalu jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości i gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji staramy się stworzyć możliwość tańca, niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią. Poprzez wielopłaszczyznową, swobodną eksplorację ruchu i kreatywności, pragniemy umożliwić ciągłość poszukiwań i pogłębianie praktyki KI. Wsłuchując się w naszą intuicję, zwiększając samoświadomość i pogłębiając percepcję zmysłową, pragniemy umożliwiać transformację na poziomie jednostki i grupy.

Będziemy niezmiernie szczęśliwi, jeśli dotrzecie do nas osobiście, ale zapraszamy również do uczestniczenia online. Podążając za dynamicznie rozwijającymi się nowymi trendami oraz w celu dotarcia do tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć do nas, program festiwalu poszerzamy o działania w przestrzeni internetu. Nie chcąc tracić esencji KI oraz próbując umożliwić praktykę, zapraszamy Was do uczestnictwa w działaniach online w duetach, triach i grupach.

Liczba uczestników festiwalu będzie ograniczona w celu utrzymania bezpieczeństwa i z powodu wprowadzonych regulacji. Zapewnimy możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w przestrzeni praktyki, ale wierzymy w poczucie solidarności i/lub w odpowiedzialności za siebie nawzajem. Będziemy mieć wybór i szansę tańczyć solo i w duecie, w małych lub większych grupach, na zewnątrz i wewnątrz. Wspólnie zastanowimy się, czego potrzebujemy, by czuć się bezpiecznie i jak w aktualnej sytuacji korzystać z zasobów KI.

Festiwal jest otwarty na wszystkie poziomy doświadczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby festiwal był jak najbardziej dostępny i włączający. Postaramy się odpowiedzieć na każde potrzeby w zakresie dostępności.

O PROGRAMIE:

O PROGRAMIE:

Wydarzenie otwierające festiwal. Tydzień intensywnej pracy pogłębiającej rozumienie KI w kontekście artystycznym, społecznym, historycznym i politycznym. Skierowany w szczególności do osób zawodowo związanych z tańcem, choreografią, performansem, zainteresowanych pogłębianiem swojej praktyki KI.

Otwarty dla publiczności pokaz pracy kończący projekt performatywny.

Poranne warsztaty KI dla zamkniętej grupy uczestników na każdym poziomie zaawansowania.

Zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania z możliwością dołączenia na jedną ścieżkę warsztatową w razie wolnych miejsc.

Ścieżka skupiająca się na eksploracji sposobów w jakie praktyki somatyczne wspierają technikę ruchu i tańczenia w kontakcie, poszerzają wrażliwość i wyobraźnię.  Otwarta dla wszystkich zainteresowanych, skierowana w szczególności do osób zawodowo związanych z tańcem i ruchem.

Wieczorne jamy o różnej tematyce, m.in. jam uważny, z muzyką na żywo, a także jam performatywny.

Czas i miejsce na badanie, podążanie za ciekawością i dzielenie się. Przestrzeń otwarta pozostaje do dyspozycji uczestników.

Przestrzeń, w której odnajdziesz książki, publikacje i magazyny dotyczące KI. Posiadasz ciekawe materiały, książki lub artykuł, a może sam piszesz o KI i chcesz się podzielić swoją twórczością z innymi? Prosimy o przesłanie lub przywiezienie materiałów ze sobą na festiwal.

Podczas festiwalu odbędą się projekcje filmowe. Zaprezentowane zostaną filmy artystyczne i materiały archiwalne dokumentujące historię KI.

Podczas rozmów osadzimy naszą praktykę w kontekście teoretycznym, zastanowimy się wspólnie nad nurtującymi nas pytaniami. Osoby zajmujące się uczeniem, teorią i praktyką opowiedzą nam o swoich badaniach i doświadczeniach dot. KI.

Przestrzeń dedykowana wymianie doświadczeń, projektowaniu jak najbardziej twórczej, bezpiecznej i inkluzywnej przestrzeni dla osób uczestniczących w festiwalu oraz tworzeniu dobrych praktyk w KI.