O FESTIWALU

Upadając z miękkością, lądując w nieznanym…

Zapraszamy Was do wspólnego przyglądania się temu, jak kontakt improwizacja uczy nas wsłuchiwać się w siebie i świat, budować relacje i odnajdywać lekkość w zmianie. W kontakcie każdy upadek to nie koniec wątku, ale też początek – wejście w nieznane, gdzie zaufanie, zdolności adaptacji i wzajemne wsparcie wyłaniają się w ruchu i wspierają nas wzajemnie.

Zaczynamy od uważnego słuchania – siebie, partnera, przestrzeni. Kiedy dostrajamy się do tego, co jest, otwieramy się na przepływ i potrzeby chwili. Współdzielony ciężar i zmieniająca się dynamika uczą nas, jak dawać i przyjmować wsparcie, odpowiadając na to, co jest, nie wiedząc co będzie.

Z tego miejsca rozwija się rezyliencja – nie jako sztywna rama czy kontrola, ale jako zdolność do płynnego poruszania się wraz ze zmianą. Upadając, odkrywamy miękkość i zadziwienie. Lądując, poszerzamy horyzonty. Kontakt uczy nas, że nawigowanie po nieznanym jest nie tylko możliwe, ale i pełne inspiracji.

Zapraszamy do wspólnego tańca, odkrywania w ruchu i swobodnego lądowania w tym, co nieznane.

Zapraszamy do śledzenia festiwalu na kanałach social media:

WYDARZENIA BEZPŁATNE

Wkrótce zamieścimy tu szczegółowe informacje.

Planujemy wydarzenia otwarte pofestiwalowo, w poniedziałek 14 lipca.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży odbędą się w festiwalowy weekend, 12-13 lipca.

Ścieżki somatyczne

Warsztaty eksplorujące jak różne tradycje edukacji somatycznej (m.in. Axis Syllabus) mogą wspierać technikę ruchu i tańczenia w kontakcie. Otwarte dla wszystkich uczestników, w szczególności osób, które chcą pogłębić rozumienie ruchu poprzez ucieleśnione doświadczanie.

Laboratoria performatywne

To propozycja dla osób zainteresowanych perfomatywnym wymiarem KI. Ścieżka ta jest
dedykowana osobom z doświadczeniem w tańcu, zainteresowanych twórczą pracą w grupie
i w relacji z widzem. Pokaz pracy odbędzie się w ramach festiwalu.

Ścieżki poranne

Intensywne 5-dniowe warsztaty poranne, niektóre otwarte dla wszystkich, inne skierowane
do osób z większym doświadczeniem (do wyboru podczas rejestracji). Zajęcia popołudniowe
są otwarte dla wszyskich uczestników. Możesz po prostu przyjść.

Underscore

Praktyka uważnego dżemu opracowana przez Nancy Stark Smith, jedną z twórczyń i światowych edukatorek KI. Struktura Underscore pozwala na pełne spektrum ekspresji energetycznej i fizycznej, ucieleśniając szereg form i zmieniających się stanów.

KI dla dzieci i rodzin

To przestrzeń i czas dla dzieci i ich opiekunów na wzajemne porozumienie poprzez ruch oparty na spontanicznej zabawie, improwizacji, elementach kontakt improwizacji, metodzie ruchu rozwijającego. Wpierające samodzielność i zaufanie do siebie, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Dżemy

Wieczorne jamy o różnej tematyce, m.in. dżem uważny, z muzyką na żywo, blind jam. To przede wszystkim czas świętowania różnorodności i rezyliencji społeczności KI. Czas, żeby spotkać się w tańcu.

Rozmowy, dyskusje

Podczas rozmów osadzimy naszą praktykę w kontekście teoretycznym, zastanowimy się wspólnie nad nurtującymi nas pytaniami. Osoby zajmujące się uczeniem, teorią i praktyką opowiedzą nam o swoich badaniach nad KI.

Biblioteka KI

Przestrzeń, w której odnajdziesz książki, publikacje i magazyny dotyczące KI. Posiadasz ciekawe materiały, książki lub artykuł, a może sam piszesz o KI i chcesz się podzielić swoją twórczością z innymi? Prosimy o przesłanie lub przewiezienie materiałów ze sobą na festiwal.

Spotkanie nauczycieli

Przestrzeń dedykowana wymianie doświadczeń oraz projektowaniu jak najbardziej twórczej, bezpiecznej i inkluzywnej przestrzeni dla osób uczestniczących w festiwalu oraz tworzeniu dobrych praktyk w KI.

GDZIE ?

Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12, Warszawa

Ogród Saski

ul. Marszałkowska, Warszawa

GDZIE ?

Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12, Warszawa

Ogród Saski

ul. Marszałkowska, Warszawa

CENNIK

CENNIK

Karnet na cały festiwal

.

500 PLN

  • Wszystkie warsztaty między 10 a 13.07.2025
  • ...

Kontaktuj z dzieckiem

...

BEZPŁATNE

  • 6-7.07.2024- warsztaty ruchowe w MIKu lub parku
  • .

Wydarzenia performatywne

.

BEZPŁATNE

  • Pokazy pracy 8 i 9.07.2024
  • ...
@warsawflow.festival #warsawflow